Meniskusriss

Meniska plīsums

Menisks var plīst, ja ceļgala locītava tiek sasvērta lielas slodzes ietekmē. Tāpēc meniska plīsums ir viena no visbiežāk sastopamajām ceļgala traumām sportā, īpaši bumbu sporta veidos, piemēram, futbolā.

Operācija parasti nav ieteicama meniska plīsuma gadījumā, kas radies nolietojuma dēļ. Tas notiek dzīves laikā, bet cietušie parasti to pat nepamana. Ar nodilumu saistīti meniska bojājumi ir īpaši izplatīti cilvēkiem ar ceļa locītavas osteoartrītu. Šajā gadījumā ir ļoti svarīgi regulāri vingrināt ceļgalu un labi ārstēt ceļa locītavas osteoartrītu.

Cēloņi meniska plīsums

Visbiežākais meniska plīsuma cēlonis ir saliekta ceļa locītavas izliekums. Tas var notikt sporta veidos, kas saistīti ar griešanās un krišanas kustībām. Tie ir slēpošana un bumbu sporta veidi, piemēram, futbols, basketbols, volejbols un handbols. Iespējamie iemesli ir arī pārmērīgs svars vai pārmērīga slodze, piemēram, bieža smagumu celšana.

Ārstēšana meniska plīsums
Ārstēšana meniska plīsums

Ķrimšļa struktūras nolietojums ir arī dabiska novecošanas blakusparādība. Tas nozīmē, ka tad, kad menisks ir nolietojies, pat viena nepareiza kustība var izraisīt meniska plīsumu.

Simptomi

Simptomi ir atkarīgi no meniska plīsuma lieluma. Neliels meniska plīsums ne vienmēr tiek pamanīts uzreiz, jo sāpes parādās tikai pēc dažām stundām vai pat dienām. Tad skartie cilvēki, saliecot un izstiepjot ceļgalu, jūt kustību ārpus apļa. Ar traumu saistīts meniska plīsums izpaužas kā sāpes, rotējot un saliecot ceļgalu. Turklāt ceļgals var pietūkt. Daži cilvēki izjūt arī laušanas vai plaisāšanas skaņu.

Diagnoze

Diagnozes noteikšanai ārsts jautā, kā radies ievainojums un kādas ir sūdzības. Turpmākās apskates laikā ceļgalu rūpīgi palpē, lai pārbaudītu, kur ir sāpes.
Turpmāko izmeklējumu laikā ceļgalu saliec un rotē. Dažādās meniska vietās tiek izdarīts spiediens. Kad saliektā kāja tiek izstiepta, dažkārt var sajust laušanu, kas var liecināt par meniska plīsumu.

Ārstēšana meniska plīsums

Meniska plīsumu, kas nerada ceļa locītavas sastrēgumus vai blokādes, var veiksmīgi ārstēt bez operācijas. Lai to izdarītu, ceļgals vispirms jāimobilizē, līdz sāpes un pietūkums izzūd. Turklāt dažas pirmās dienas pēc traumas gūšanas ceļgalu vajadzētu atvēsināt. Vislabāk būtu izvairīties no ceļgalu noslogojošām kustībām, piemēram, tupēšanas, kā arī griešanās un lielākiem saliekumiem.

Vēl viena terapijas metode ir Spectra-H lux. Lāzerterapijas ierīces pamatā ir četri vienlaicīgi darbojošies enerģijas avoti (mīkstais lāzers, magnētiskais lauks, sarkanā un infrasarkanā gaisma), kuru kombinētā iedarbība ilgstoši atvieglo sāpes un palielina ātras rehabilitācijas iespējas.

Tas ir tāpēc, ka Spectra-H lux iedarbojas uz apstrādāto zonu dažādos veidos – tostarp izdalot endorfīnus un enzīmus, kam ir pretiekaisuma iedarbība. Tas, ka ārstēšana ir neinvazīva un bez blakusparādībām, padara Spectra-H lux par neaizstājamu palīgu cīņā pret meniska sāpēm.

IZBAUDI
SPECTRA-H LUX
KLĀTIENĒ!
Vai jums ir cenu pieprasījums? Vai vēlaties saņemt individuālu konsultāciju par lāzerterapiju? Tad rakstiet mums ziņu. Mēs gaidīsim jūsu zvanus.
EASTCON Group
ALLROLL GERMANY GMBH

Gröblitzer Weg 1
09306 Rochlitz
Vācija

Tālrunis: +49 3737 781 9370
Tīmekļa vietne: www.spectra-h.de 
Pasts: spectra-h@allroll-germany.com

Kontaktformular
FAQ - Biežāk uzdotie jautājumi

Spectra-H lux darbojas ar impulsiem, kas iekļūst dziļi apstrādājamajos audos, lai stimulētu asins un skābekļa cirkulāciju šūnās un paātrinātu vielmaiņu. Tādējādi tiek paātrināti dabiskie dziedināšanas procesi organismā un vienlaikus tiek mazinātas sāpes.

Spectra-H lux ir īpaši efektīvs iekaisumu ārstēšanā, uzlabojot asins plūsmu iekaisušajos audos. Ierīci var lietot atsevišķi vai kopā ar citām medicīniskajām terapeitiskajām ierīcēm. Vislabākais ir tas, ka, izmantojot Spectra-H lux, jūs varat pilnībā novērst nepieciešamību lietot pretsāpju un pretiekaisuma zāles.

  • Jauns ergonomisks izstrādājumu dizains
  • Uzlabota lāzera diode „Ražots Vācijā“
  • Pretmikrobu medicīniskā pelēkā krāsa kā medicīniskā izstrādājuma simbolika
  • Mūsdienīgs paneļa dizains, kas ir sinonīms magnētiskajiem un gaismas viļņiem
  • Ekoloģiski noārdāms pārstrādāts iepakojums

Spectra-H lux lietošana ir vienkārša un vienkārša. Pareizai lietošanai izlasiet pievienoto lietošanas instrukciju. Ja jums rodas papildu jautājumi par lietošanu, mēs, protams, esam jūsu rīcībā. Lūdzu, izmantojiet mūsu kontaktinformāciju, kas norādīta iepriekš.

Spectra-H lux ir īpaši piemērots akūtu vai hronisku sāpju, piemēram, ortopēdisko problēmu (muguras, locītavu, roku, kāju, pēdu, ceļu un plecu sāpju), brūču, sporta traumu un arī iekaisumu ārstēšanai. Ierīci var izmantot arī migrēnas un citu galvassāpju ārstēšanai.

Jā, Spectra-H lux var izmantot arī galvassāpju, īpaši migrēnas, sinusīta un strutaina tonsilīta ārstēšanai. Lietojot to uz galvas, pārliecinieties, ka pasargājat acis ar komplektācijā iekļautajām aizsargbrillēm.

Ārstēšanai ar Spectra-H lux – atšķirībā no pretsāpju līdzekļiem – nav zināmas blakusparādības, tāpēc to lietošana ir pilnīgi droša.

Jā, Spectra-H lux ir šāds sertifikāts: EK sertifikāts – pilnīgas kvalitātes nodrošināšanas sistēma Nr. 17 0187 QS/NB. Izdevis Testēšanas un sertifikācijas institūts, inc.

Atšķirībā no citiem tirgū pieejamajiem produktiem Spectra-H lux ir augstas kvalitātes ierīce, kas ražota Vācijā un kuras darbība ir praktiski bez kļūdām. Ja, pretēji gaidītajam, jums rodas problēmas ar ierīci, aicinām sazināties ar mums, izmantojot iepriekš norādīto kontaktformu.

Spectra-H lux ir droša ierīce, ko izmanto dažādu simptomu un sāpju ārstēšanai. Tomēr šādām cilvēku grupām vajadzētu atturēties no tās lietošanas noteiktās jomās:

  • grūtniecēm dzemdes rajonā nedrīkst lietot
  • elektrokardiostimulatora lietotāji nedrīkst lietot krūškurvja zonā.
  • vēža pacientiem – nelietot audzēja zonā.
  • nelietot cilvēkiem ar bakteriālu infekciju

Daudzi cilvēki Spectra-H lux jau ir raksturojuši kā ļoti efektīvu. Spectra-H lux panākumi sāpju mazināšanā un iekaisuma ārstēšanā ir vairāk nekā 95 %. Lai iegūtu sīkāku informāciju, lūdzu, izlasiet iepriekš publicētos pētījumus par ārstēšanu ar LLLT.

Vai jūs interesē Spectra-H lux iegāde? Tad, lūdzu, sazinieties ar mums, izmantojot iepriekš norādīto kontaktformu. Mēs ar jums sazināsimies pēc iespējas ātrāk.

Cookie Consent Banner von Real Cookie Banner